Jak zmienić w Androidzie nazwę Wi-Fi telefonu

Większość ROM-ów instalowanych przez producentów na telefonach nie ma opcji zmiany nazwy telefonu. Aby to zrobić można zainstalować na telefonie Androida rozwijanego przez społeczność – CyanogenMod 😉

Jeśli telefon jest zrootowany należy zainstalować na telefonie aplikację emulującą terminal np. „Terminal Emulator” z Google Play. Po uruchomieniu terminala należy w nim wpisać:

$ su
# setprop net.hostname twoja_wybrana_nazwa_hosta

Wpisana nazwa hosta zostanie zapisana na telefonie w pliku /system/build.prop. Plik ten można również ręcznie edytować, np. w celu zmiany nazwy hosta.

W przypadku, gdy telefon nie jest zrootowany, należy na nim włączyć debugowanie USB. Aby to zrobić należy na telefonie wybrać Ustawienia > Opcje programistyczne > Debugowanie USB.

Na komputerze należy zainstalować Android SDK Tools.

Następnie należy podłączyć telefon kablem USB do komputera. Uruchomić na komputerze konsolę ADB a w niej wpisać to co można było wpisać w terminalu. Po zmianie nazwy hosta, telefon należy odłączyć od komputera i wyłączyć debugowanie USB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To prevent spam, URLs are not allowed in comments. All comments are moderated and subject to approval.
Aby zapobiec spamowi, adresy URL nie są dozwolone w komentarzach. Wszystkie komentarze są moderowane i podlegają zatwierdzeniu.