Jak zobaczyć zapisane hasła WiFi w Androidzie?

Łącząc się z siecią WiFi w telefonie z Androidem, hasło podajemy tylko za pierwszym razem. Zostaje ono zapamiętane i nie trzeba podawać hasła przy kolejnych połączaniach z tą siecią WiFi. Domyślnie Android nie oferuje podglądu zapisanych haseł do WiFi. Jednak mając dostęp do konta root bardzo prosto można podejrzeć zapisane hasła.

Odzyskiwanie hasła do sieci WiFi

Android przechowuje hasła do sieci w zwykłym pliku tekstowym /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Dostęp do tego pliku wymaga uprawnień roota. Odzyskanie zapisanego hasła do WiFi jest proste wystarczy otworzyć plik wpa_supplicant.conf.
Można to zrobić korzystając z wiersza poleceń np. za pomocą aplikacji Terminal Emulator for Android:

su
cat /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

Po otworzeniu pliku możemy zobaczyć treść analogiczną do poniższej:

network={
  ssid="siec1"
  psk="haslo1"
  key_mgmt=WPA-PSK
  priority=1
}

network={
  ssid="siec2"
  psk="haslo2"
  key_mgmt=WPA-PSK
  priority=6
}

network={
  ssid="kolejnasiec"
  psk="kolejnehaslo"
  key_mgmt=WPA-PSK
  priority=40
}

ssid to nazwa sieci WiFi. Natomiast psk jest hasłem do sieci WiFi, hasła sa zapisane w postaci jawnej. Dodatkowo można znaleźć jeszcze inne informacje takie jak standard szyfrowania używany w sieci, oraz priorytet. Na podstawie wartości priority – Android decyduje z którą z sieci w pierwszej kolejności spróbuje się połączyć w sytuacji, gdy jednocześnie będziemy w zasięgu kilku z zapisanych sieci WiFi.

2 thoughts on “Jak zobaczyć zapisane hasła WiFi w Androidzie?

 1. Da sie to zrobic bez roota? Mojego Galaxy S7 nie moze odczytacnawet root viewer albo es file explorer. Roota nie robie bo to nadpisze samsung knox i nie da sie uzywac samsung pay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To prevent spam, URLs are not allowed in comments. All comments are moderated and subject to approval.
Aby zapobiec spamowi, adresy URL nie są dozwolone w komentarzach. Wszystkie komentarze są moderowane i podlegają zatwierdzeniu.